Tara - Modern Drupal 8, 9, 10 Theme (10.1.2) - en to sv translation catalogue (53 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Body
sv: Brödtext

en: Content
sv: Innehåll

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to parent page
sv: Gå till ovanliggande sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Help
sv: Hjälp

en: Node
sv: Nod

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Comment
sv: Kommentar

en: Up
sv: Upp

en: General
sv: Allmän

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Show
sv: Visa

en: Content Bottom
sv: Innehåll Nederst

en: Sidebar
sv: Sidospalt

en: Tabs
sv: Flikar

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Hide
sv: Dölj

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: mobile
sv: mobil

en: Pagination
sv: Paginering

en: Search form
sv: Sökformulär

en: Powered by Drupal
sv: Drivs av Drupal

en: wide
sv: bred

en: Footer Bottom
sv: Sidfot Nederst

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Footer Top
sv: Sidfot Topp

en: Footer first
sv: Första sidfot

en: Footer second
sv: Andra sidfot

en: Footer third
sv: Tredje sidfot

en: Last page
sv: Sista sidan

en: Primary menu
sv: Primär meny

en: Footer fourth
sv: Fjärde sidfot

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Book traversal links for
sv: Genomkorsande boklänkar för

en: First page
sv: Första sidan

en: narrow
sv: smal

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder
