Tara - Modern Drupal 8, 9, 10, 11 Theme (11.0.4) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Body
ar: المتن

en: Content
ar: المحتوى

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to parent page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأم

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: مساعدة

en: Node
ar: العقدة

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Comment
ar: التعليق

en: Up
ar: اعلى

en: General
ar: عام

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Show
ar: عرض

en: Sidebar
ar: الشريط الجانبي

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Hide
ar: إخفاء

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Main navigation
ar: القائمة الرئيسية

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Search form
ar: استمارة البحث

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Status messages
ar: رسائل الحالة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Current page
ar: الصفحة الحاليّة

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Book traversal links for
ar: كتاب روابط اجتياز لـ

en: Go to page @key
ar: الانتقال إلى الصفحة @key
