Tara - Modern Drupal 8, 9, 10, 11 Theme (11.0.5) - en to tr translation catalogue (60 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Body
tr: Gövde

en: Content
tr: İçerik

en: Support
tr: Destek

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Node
tr: Düğüm

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Page
tr: Sayfa

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Up
tr: Yukarı

en: General
tr: Genel

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Show
tr: Göster

en: Content Bottom
tr: İçerik Altı

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Hide
tr: Gizle

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: mobile
tr: mobil

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Search form
tr: Arama formu

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: wide
tr: geniş

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Footer Bottom
tr: Altbilgi Altı

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Google Fonts
tr: Google Yazıtipleri

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Footer Top
tr: Altbilgi Üst

en: Social
tr: Sosyal

en: Footer first
tr: Birinci alt bilgi

en: Footer second
tr: İkinci alt bilgi

en: Footer third
tr: Üçüncü alt bilgi

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: Footer fourth
tr: Dördüncü alt bilgi

en: Site branding
tr: Site markası

en: First page
tr: İlk sayfa

en: narrow
tr: dar

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: Go to page @key
tr: @key. sayfaya git
