Tara - Modern Drupal 8, 9, 10 Theme (8.3.2) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Support
ro: Suport

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to parent page
ro: Mergi la pagina părinte

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Node
ro: Nod

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Comment
ro: Comentariu

en: Up
ro: Sus

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Show
ro: Arată

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Hide
ro: Ascunde

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: mobile
ro: mobil

en: wide
ro: larg

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Footer first
ro: Primul subsol

en: Footer second
ro: Al doilea subsol

en: Footer third
ro: Al treilea subsol

en: Primary menu
ro: Meniu principal

en: Footer fourth
ro: Al patrulea subsol

en: Book traversal links for
ro: Legături de parcurgere a cărții pentru

en: narrow
ro: îngust
