Tara (8.x-1.1) - en to pl translation catalogue (28 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Content
pl: Zawartość

en: Support
pl: Wsparcie

en: Help
pl: Pomoc

en: Core
pl: Rdzeń

en: Node
pl: Węzeł

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Comment
pl: Komentarz

en: General
pl: Ogólne

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Sidebar
pl: Pasek boczny

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: mobile
pl: mobilne

en: Search form
pl: Formularz wyszukiwania

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: wide
pl: szerokie

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Theme Color
pl: Kolor szablonu

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: narrow
pl: wąski

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora
