Tara - Modern Drupal 8, 9, 10 Theme (8.x-1.2) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Help
it: Aiuto

en: Node
it: Nodo

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Comment
it: Commento

en: General
it: Generale

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Tabs
it: Schede

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Search form
it: Form di ricerca

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: wide
it: largo

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Site branding
it: Branding del sito

en: narrow
it: stretto

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali
