Tara - Modern Drupal 8, 9, 10 Theme (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Support
pt: Suporte

en: Help
pt: Ajuda

en: Page title
pt: Título da página

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Comment
pt: Comentário

en: General
pt: Geral

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Sidebar
pt: Barra lateral

en: Tabs
pt: Abas

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: mobile
pt: móvel

en: Search form
pt: Formulário de busca

en: Powered by Drupal
pt: Desenvolvido com Drupal

en: wide
pt: largo

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Show Social Icons
pt: Mostrar ícones Sociais

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: narrow
pt: estreito

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador
