Tara - Modern Drupal 8, 9 Theme (8.x-1.5) - en to hu translation catalogue (29 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Content
hu: Tartalom

en: Support
hu: Támogatás

en: Help
hu: Súgó

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Node
hu: Tartalom

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: General
hu: Általános

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Tabs
hu: Fülek

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: mobile
hu: mobil

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: wide
hu: széles

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Social
hu: Közösségi

en: Show Social Icons
hu: Közösségi ikonok mutatása

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: narrow
hu: keskeny

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek
