Tara - Modern Drupal 8, 9, 10, 11 Theme (8.x-1.9) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Support
fa: پشتیبانی

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Core
fa: هسته

en: Node
fa: محتوا

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Up
fa: بالا

en: General
fa: عمومی

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Show
fa: نمایش

en: Sidebar
fa: نوار جانبی

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Search form
fa: فرم جستجو

en: Powered by Drupal
fa: قدرت گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه
