Tara - Modern Drupal 8, 9 Theme (8.x-2.3) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to parent page
id: Ke halaman induk

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Core
id: Inti

en: Page title
id: Judul halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Comment
id: Komentar

en: Up
id: Ke atas

en: General
id: Umum

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Show
id: Tampilkan

en: Tabs
id: Tab

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: mobile
id: mobil

en: Search form
id: Form pencarian

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: wide
id: lebar

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer
