Tara - Modern Drupal 8, 9, 10 Theme (9.2.0) - en to is translation catalogue (19 entries)

en: Home
is: Heim

en: Body
is: Skrokkur

en: Content
is: Innihald

en: Go to previous page
is: Far til fyrru síðu

en: Go to parent page
is: Far til omanfyri liggjandi síðu

en: Go to next page
is: Far til næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Node
is: Knútur

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Header
is: Síðuhøvd

en: Footer
is: Síðufótur

en: Comment
is: Viðmerking

en: Add new comment
is: Ger viðmerking

en: Show
is: Vís

en: Hide
is: Krógva

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: Search form
is: Leitifelt

en: Powered by Drupal
is: Rikið við Drupal
