Tarte au Citron (1.0.2) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Read more
pt: Leia mais

en: Comments
pt: Comentários

en: Social networks
pt: Redes sociais

en: Support
pt: Suporte

en: Settings
pt: Configurações

en: Top
pt: Superior

en: Bottom
pt: Inferior

en: Other
pt: Outros

en: Allow
pt: Permitir

en: Deny
pt: Negar

en: Destination
pt: Destino

en: Close
pt: Fechar

en: Parameters
pt: Parâmetros

en: Middle
pt: Meio

en: Missing
pt: Faltando

en: Installed
pt: Instalado

en: Top left
pt: Esquerda em cima

en: Top right
pt: Direita em cima

en: Bottom right
pt: Direita embaixo

en: Bottom left
pt: Esquerda embaixo

en: Services
pt: Serviços

en: Service
pt: Serviço

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: Videos
pt: Vídeos

en: Cookie name
pt: Nome do cookie

en: Privacy policy
pt: Política de privacidade

en: oEmbed content
pt: conteúdo oEmbed

en: oEmbed source
pt: fonte oEmbed

en: Video sharing services help to add rich media on the site and increase its visibility.
pt: Os serviços de compartilhamento de vídeo ajudam a adicionar mídia avançada ao site e aumentar sua visibilidade.

en: Comments managers facilitate the filing of comments and fight against spam.
pt: Os gerenciadores de comentários facilitam o preenchimento de comentários e o combate ao spam.
