Tasty Backend (8.x-1.0-beta2) - en to is translation catalogue (37 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Username
is: Notendanafn

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: more
is: meira

en: Action
is: Aðgerð

en: Last updated
is: Síðast uppfært

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Reset
is: Endursetja

en: Settings
is: Stillingar

en: Manage
is: Stjórnun

en: Add term
is: Bæta við flokkunarorði

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Page
is: Síða

en: Roles
is: Hlutverk

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Member since
is: Meðlimur síðan

en: System
is: Kerfi

en: Role
is: Hlutverk

en: Users
is: Notendur

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Add user
is: Bæta við notanda

en: People
is: Notendur

en: Blocked
is: Óvirkur

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Apply
is: Virkja

en: Menus
is: Valmyndir

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Manage content
is: Sjá um efni

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
is: Sjá um notendaaðgang, rullur og réttindi.

en: Manage content.
is: Sjá um efni.
