Tasty Backend (8.x-1.0-beta2) - en to ro translation catalogue (51 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: more
ro: mai multe

en: Action
ro: Acțiune

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Reset
ro: Resetează

en: Settings
ro: Setări

en: Manage
ro: Administrați

en: Add term
ro: Adaugă termen

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Page
ro: Pagina

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: System
ro: Sistem

en: Desc
ro: Descendent

en: Role
ro: Rol

en: Users
ro: Utilizatori

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Add user
ro: Adaugă utilizator

en: People
ro: Persoane

en: Blocked
ro: Blocat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: Manage users
ro: Gestionați utilizatorii

en: Menus
ro: Meniuri

en: Offset
ro: Decalaj

en: You do not have any administrative items.
ro: Nu aveţi nici o permisiune administrativă.

en: Add link
ro: Adăugare legătură

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Find and manage people interacting with your site.
ro: Identificați și administrați utilizatorii sitului dumneavoastră.

en: Configure user accounts.
ro: Configurați conturile de utilizator.

en: Bulk update
ro: Actualizare în masă

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ro: Gestionați conturile de utilizator, rolurile și permisiunile.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Displaying @start - @end of @total
ro: Afișare @start - @end din @total

en: Node operations bulk form
ro: Formular pentru operații în masă noduri

en: Name or email contains
ro: Numele sau emailul conține
