Tasty Backend (8.x-1.0-beta2) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: more
fa: بیشتر

en: Action
fa: عملکرد

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Manage
fa: مدیریت

en: Add term
fa: افزودن واژه

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Page
fa: صفحه

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Last access
fa: آخرین دسترسی

en: System
fa: سیستم

en: Desc
fa: نزولی

en: Role
fa: نقش

en: Users
fa: کاربران

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Add user
fa: افزودن کاربر

en: People
fa: افراد

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Apply
fa: تایید

en: Menus
fa: منوها

en: Offset
fa: جابجایی

en: You do not have any administrative items.
fa: شما هیچ دسترسی مدیریتی ندارید.

en: Add link
fa: افزودن پیوند

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Manage content
fa: مدیریت محتوا

en: Find and manage people interacting with your site.
fa: یافتن و اداره افراد در تعامل با سایت شما.

en: Configure user accounts.
fa: پیکربندی حساب‌های کاربری

en: Bulk update
fa: به‌روزرسانی جمعی

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fa: مدیریت حساب‌های کاربری، نقش‌ها و مجوزها.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Manage content.
fa: مدیریت محتوا.

en: Name or email contains
fa: نام یا نشانی پست الکتونیکی شامل
