Tasty Backend Commerce (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Action
it: Azione

en: Last updated
it: Ultimo aggiornamento

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Total
it: Totale

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Customer
it: Cliente

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Store
it: Negozio

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Orders
it: Ordini

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: No products found.
it: Nessun prodotto trovato.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: No orders available.
it: Nessun ordine disponibile.

en: Bulk update
it: Aggiornamento di massa

en: Order number
it: Numero d'ordine

en: Master
it: Principale

en: Displaying @start - @end of @total
it: Visualizzazione elementi @start - @end su @total

en: With selection
it: Con la selezione
