Tax Number (1.0.0) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Number
id: Angka

en: Default
id: Bawaan

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Spanish
id: Bahasa Spanyol

en: About
id: Tentang

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: No placeholder
id: Tidak ada placeholder
