Tax Number (1.0.0) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Number
it: Numero

en: Default
it: Predefinito

en: Configuration
it: Configurazione

en: Spanish
it: Spagnolo

en: About
it: Informazioni

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
it: Testo che verrà mostrato dentro il campo fino a quando non si inserisce un valore. Questo suggerimento di solito è un valore di esempio o una breve descrizione del formato atteso.

en: Placeholder: @placeholder
it: Segnaposto: @placeholder

en: No placeholder
it: Nessun segnaposto
