Tax Number (1.0.0) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Number
ru: Число

en: Default
ru: По умолчанию

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Spanish
ru: Испанский

en: Portuguese
ru: Португальский

en: About
ru: Информация

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Field types
ru: Типы полей

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.

en: Placeholder: @placeholder
ru: Заполнитель: @placeholder

en: No placeholder
ru: Нет заполнителя
