Tax Number (1.0.0) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Number
tr: Sayı

en: Default
tr: Varsayılan

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Portuguese
tr: Portekizce

en: About
tr: Hakkında

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder

en: No placeholder
tr: Yer tutucu yok
