Tax Number (1.0.1) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Number
fr: Nombre

en: Default
fr: Par défaut

en: Spanish
fr: Espagnol

en: Portuguese
fr: Portugais

en: About
fr: À propos

en: Field types
fr: Types de champs

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder

en: No placeholder
fr: Aucun placeholder

en: Advanced elements
fr: Éléments avancés
