Tax Number (1.0.1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Number
pt: Número

en: Default
pt: Padrão

en: Configuration
pt: Configurações

en: Spanish
pt: Espanhol

en: Portuguese
pt: Português

en: About
pt: Sobre

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: Texto que será mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Esta dica é geralmente um valor de exemplo ou uma breve descrição do formato esperado.

en: No placeholder
pt: Sem placeholder
