Tax Number (1.0.1) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Number
uk: Число

en: Default
uk: Базово

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Spanish
uk: Іспанська

en: Portuguese
uk: Португальська

en: About
uk: Про модуль

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Field types
uk: Типи полів

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: No placeholder
uk: Заповнювач відсутній

en: Advanced elements
uk: Розширені елементи

en: Tax Number
uk: Податковий номер

en: Defines a new plugin type to manage tax number valitation. Additionally provides a webform element that uses the same plugin
uk: Визначає новий тип плагіна для керування перевіркою податкового номера. Крім того, надає елемент вебформи, який використовує той самий плагін
