Tax Number (1.0.2) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Number
ja: 数値

en: Default
ja: デフォルト

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Spanish
ja: スペイン語

en: Portuguese
ja: ポルトガル語

en: About
ja: アバウト

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: No placeholder
ja: プレースホルダー無し

en: Advanced elements
ja: 高度な要素
