Tax Number (1.0.1) - en to nl translation catalogue (12 entries)

en: Number
nl: Getal

en: Default
nl: Standaard

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Spanish
nl: Spaans

en: Portuguese
nl: Portugees

en: About
nl: Over

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: No placeholder
nl: Geen plaatshouder

en: Advanced elements
nl: Geavanceerde elementen
