Tax Number (1.0.2) - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: Number
pl: Liczba

en: Default
pl: Domyślny

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Portuguese
pl: Portugalski

en: About
pl: O stronie

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Field types
pl: Typy pól

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: No placeholder
pl: Brak zaślepki
