Taxonaut (1.0.0-beta1) - en to bn translation catalogue (5 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Published
bn: প্রকাশিত
