Taxonaut (1.0.0-beta1) - en to eu translation catalogue (8 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Taxonomy
eu: Taxonomia

en: Weight
eu: Pisua

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Name
eu: Izena

en: Import
eu: Inportatu

en: Published
eu: Argitaratua

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe
