Taxonaut (1.0.0-beta1) - en to ne translation catalogue (7 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Taxonomy
ne: टक्सोनोमी

en: Weight
ne: वजन

en: Parent
ne: मूल

en: Name
ne: नाम

en: Import
ne: आयात गर्नुहोस्

en: Published
ne: प्रकाशित
