Taxonaut (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Weight
pt: Peso

en: Parent
pt: Pai

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Published
pt: Publicado

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Import file
pt: Importar ficheiro
