Taxonaut (1.0.0-beta1) - en to cy translation catalogue (7 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Weight
cy: Pwysau

en: Parent
cy: Rhiant

en: Name
cy: Enw

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi
