Taxonaut (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Weight
hi: मान

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित
