Taxonaut (1.0.0-beta1) - en to ml translation catalogue (7 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Taxonomy
ml: വര്‍ഗ്ഗീകരണം

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Parent
ml: രക്ഷിതാവ്

en: Name
ml: പേര്

en: Import
ml: ഇറക്കുമതി

en: Published
ml: പ്രസിദ്ധീകരിച്ചവ
