Taxonomy Entity Index (8.x-1.1) - en to th translation catalogue (5 entries)

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Separator
th: คั่น,แยก

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
th: แสดงเนื้อหาเมื่อมีการเลือกหมวดหมู่ของข้อมูลหรือเงื่อนไขที่เลือก เนื่องจากความซับซ้อนเพิ่มเติม นี้มีตัวเลือกน้อยลง

en: Taxonomy term ID
th: ข้อมูลมีการจัดการหมวดหมู่โดยID
