Taxonomy Entity Index (8.x-1.15) - en to bo translation catalogue (13 entries)

en: Types
bo: རིགས

en: Depth
bo: གཏིང་ཚད

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Vocabularies
bo: སྤྱི་མིང

en: Separator
bo: མཚམས་དབྱེ་བྱེད

en: Vocabulary
bo: སྤྱི་མིང

en: Terms
bo: ཐ་སྙད

en: Display type
bo: མངོན་འཆར་གྱི་རིགས

en: Link this field to its term page
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་འདིའི་ཐ་སྙད་དྲ་ངོས་སྦྲེལ་བ

en: Limit terms by vocabulary
bo: ནང་ཚན་སྤྱི་མིང་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ

en: Allow multiple values
bo: ཐོབ་གྲངས་མང་པོ་སྤྱོད་ཆོག་པ

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
bo: @operation་དང་འཇུག་གྲངས་@args་མཉམ་དུ་སྒྲིག་བཟོ་བྱེད་དུས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་འདུག

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
bo: ནང་དོན་ལ་བདམས་ཟིན་པའི་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་དང་ཡང་ན་ཡན་ལག་ཐ་སྙད་ཡོད་ཚེ་ནང་དོན་དེ་མངོན་པ། ཟུང་འབྲེལ་གྱི་རྙོག་འཛིང་ཡོང་སྲིད་པས་གཏིང་ཚད་མེད་པའི་པར་གཞི་དང་བསྡུར་ན་འདི་ལ་གདམ་ཚན་ཉུང་།
