Taxonomy Entity Index (8.x-1.4) - en to sv translation catalogue (16 entries)

en: Types
sv: Typer

en: Depth
sv: Djup

en: Settings
sv: Inställningar

en: Vocabularies
sv: Vokabulärer

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Terms
sv: Termer

en: The settings have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Display type
sv: Typ av visning

en: Link this field to its term page
sv: Länka detta fält till dess sida för termen

en: Limit terms by vocabulary
sv: Begränsa termer genom vokabulär

en: Allow multiple values
sv: Tillåt flera värden

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sv: Ett fel inträffade vid bearbetning av @operation med argument: @args

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
sv: Visa innehåll om det har de valda taxonomitermerna, eller underliggande av de valda termerna. På grund av ytterligare komplexitet har detta färre alternativ än versionerna utan djup.

en: Entity types
sv: Entitetstyp

en: Taxonomy term ID
sv: ID-nummer för taxonomiterm
