Taxonomy Entity Index (8.x-1.7) - en to fi translation catalogue (20 entries)

en: Types
fi: Tyypit

en: Depth
fi: Syvyys

en: Settings
fi: Asetukset

en: Vocabularies
fi: Sanastot

en: Separator
fi: Erotin

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Terms
fi: Termit

en: terms
fi: termit

en: The settings have been saved.
fi: Asetukset on tallennettu.

en: Display type
fi: Näkymän tyyppi

en: Link this field to its term page
fi: Linkitä kenttä terminsä sivulle

en: Limit terms by vocabulary
fi: Rajoita termejä sanastoittain

en: Allow multiple values
fi: Salli useampia arvoja kuin yksi

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fi: Virhe käsiteltäessä operaatiota @operation argumenteilla: @args

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
fi: Näytä sisältöä jos sillä on valitut luokittelutermit tai valittujen termien alitermit. Monimutkaisuudesta johtuen tällä on vähemmän vaihtoehtoja kuin versioilla joilla ei ole syvyyttä.

en: Entity types
fi: Entiteettityypit

en: Taxonomy term ID
fi: Luokittelutermin ID

en: Use taxonomy term path
fi: Käytä luokittelutermin polkua

en: Taxonomy language
fi: Sanaston kieli

en: Taxonomy term ID with depth
fi: Luokittelutermin ID syvyydellä
