Taxonomy Entity Index (8.x-1.7) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: Types
nl: Soorten

en: Depth
nl: Diepte

en: Settings
nl: Instellingen

en: Vocabularies
nl: Woordenlijsten

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Terms
nl: Termen

en: Reindex
nl: Herindexeren

en: terms
nl: termen

en: The settings have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Display type
nl: Weergavetype

en: Link this field to its term page
nl: Dit veld koppelen aan bijbehorende termenpagina

en: Limit terms by vocabulary
nl: Termen per woordenlijst beperken

en: Allow multiple values
nl: Meerdere waarden toelaten

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van @operation met parameters: @args

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
nl: Inhoud weergeven als deze de geselecteerde taxonomietermen of onderliggende termen bevat. Als gevolg van toegenomen complexiteit zijn hier minder opties dan in de versies zonder 'diepte'.

en: Entity types
nl: Entiteitstypen

en: Taxonomy term ID
nl: Taxonomieterm-ID

en: Use taxonomy term path
nl: Taxonomieterm-pad gebruiken

en: Taxonomy language
nl: Taxonomietaal

en: Taxonomy term ID with depth
nl: Taxonomieterm-ID met diepte
