Taxonomy Enum (1.2.0) - en to ro translation catalogue (9 entries)

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Features
ro: Caracteristici

en: Reference
ro: Referință

en: About
ro: Despre

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Appears in: @bundles.
ro: Apare în: @bundles.

en: @label referenced from @field_name
ro: @label referință de la @field_name

en: @entity using @field_name
ro: @entity folosește @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
ro: Referiți fiecare @entity cu un @field_name setat pentru @label.
