Taxonomy Enum (1.3.0) - en to da translation catalogue (7 entries)

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: About
da: Om

en: Field types
da: Felttyper

en: Appears in: @bundles.
da: Optræder i: @bundles.

en: @label referenced from @field_name
da: @label refereret fra @field_name

en: @entity using @field_name
da: @entity som bruger @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
da: Knyt hver @entity hvor @field_name er sat til @label.
