Taxonomy Enum (1.3.0) - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Reference
pl: Referencja

en: About
pl: O stronie

en: Field types
pl: Typy pól

en: Appears in: @bundles.
pl: Występuje w: @bundles.

en: @label referenced from @field_name
pl: @label wskazywana przez @field_name

en: @entity using @field_name
pl: @entity przy użyciu pola @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
pl: Powiąż każdą encję @entity przy użyciu pola @field_name przypisanego do @label
