Taxonomy Enum (1.3.0) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Features
uk: Властивості

en: Reference
uk: Посилання

en: About
uk: Про модуль

en: Field types
uk: Типи полів

en: More Information
uk: Більше відомостей

en: Appears in: @bundles.
uk: Місце знаходження: @bundles.

en: @label referenced from @field_name
uk: @label посилається з @field_name

en: @entity using @field_name
uk: Сутність @entity використовує поле @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
uk: Пов'язати кожну сутність @entity з полем @field_name, в якому вказується @label.
