Taxonomy Enum (1.3.1) - en to es translation catalogue (9 entries)

en: Vocabulary
es: Vocabulario

en: Features
es: Características

en: Reference
es: Referencia

en: About
es: Acerca de

en: Field types
es: Tipos de campo

en: Appears in: @bundles.
es: Aparece en @bundles.

en: @label referenced from @field_name
es: @label referenciada desde @field_name

en: @entity using @field_name
es: @entity usando @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
es: Relacionar cada @entity con un @field_name establecido al @label.
