Taxonomy Enum (1.3.1) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Reference
fr: Référence

en: About
fr: À propos

en: Field types
fr: Types de champs

en: More Information
fr: Plus d'informations

en: Appears in: @bundles.
fr: Apparaît dans : @bundles.

en: @label referenced from @field_name
fr: @label référencé depuis @field_name

en: @field_name: @label
fr: @field_name : @label

en: @entity using @field_name
fr: @entity utilise @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
fr: Relie chaque @entity avec un @field_name définit pour le @label

en: For more information about this module please visit the <a href="@link">module page</a>.
fr: Pour plus d'informations sur ce module, veuillez consulter la <a href="@link">page correspondante sur drupal.org</a>.
