Taxonomy Enum (1.3.1) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Features
id: Fitur

en: Reference
id: Referensi

en: About
id: Tentang

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Appears in: @bundles.
id: Tampak di: @bundles.

en: @label referenced from @field_name
id: @label direferensikan dari @field_name

en: @entity using @field_name
id: @entity menggunakan @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
id: Hubungkan setiap @entity dengan set @field_name ke @label.
