Taxonomy Enum (1.3.1) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Features
ru: Особенности

en: Reference
ru: Связь

en: About
ru: Информация

en: Field types
ru: Типы полей

en: More Information
ru: Больше информации

en: Appears in: @bundles.
ru: Местонахождение: @bundles.

en: @label referenced from @field_name
ru: Сущность "@label", на которую ссылаются с поля "@field_name"

en: @entity using @field_name
ru: @entity использует @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
ru: Связать каждую @entity с @field_name с @label.
