Taxonomy Machine Name (2.0.1) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Other
ru: Другое

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Selection type
ru: Способ выбора

en: No name
ru: Без имени

en: Autocomplete
ru: Автодополнение

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
ru: Выберите словарь, из которого будете выбирать термины.

en: Dropdown
ru: Выпадающий

en: Show hierarchy in dropdown
ru: Показывать иерархию в выпадающем списке

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ru: Выбран неверный словарь. Измените его в настройках.

en: Select terms from vocabulary @voc
ru: Выберите термины из словаря @voc

en: Select terms
ru: Выберите термины

en: Vocabulary machine name
ru: Машинное имя словаря

en: Display error message
ru: Показывать сообщение об ошибке

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
ru: Оставьте пустым или выберите значение термина отличающееся от "Любой".
