Taxonomy Machine Name (8.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Other
da: Anden

en: Machine name
da: Internt navn

en: Selection type
da: Udvalgstype

en: No name
da: Intet navn

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
da: Vælg fra hvilket ordforråd der skal vises termer i de almindelige valg.

en: Dropdown
da: Rullemenu

en: Show hierarchy in dropdown
da: Vis hierarki i rullemenu

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
da: Ugyldigt ordforråd valgt. Skift det venligst under indstillingerne.

en: Select terms from vocabulary @voc
da: Vælg termer fra ordforrådet @voc

en: Select terms
da: Vælg ord

en: Display error message
da: Vis fejlmeddelelse
