Taxonomy Machine Name (8.x-1.0-beta5) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Other
id: Lainnya

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Selection type
id: Jenis pilihan

en: No name
id: Tanpa nama

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
id: Pilih kosa kata mana yang akan menunjukkan persyaratan untuk opsi reguler.

en: Dropdown
id: Menu tarik turun

en: Show hierarchy in dropdown
id: Tampilkan hierarki dalam menu tarik turun

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
id: Kosakata yang salah dipilih. Silahkan ganti di pilihan.

en: Select terms from vocabulary @voc
id: Pilih istilah dari kosakata @voc

en: Select terms
id: Pilih istilah

en: Display error message
id: Tampilkan pesan kesalahan
