Taxonomy Machine Name (8.x-1.0-beta5) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Other
ja: その他

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Selection type
ja: 選択タイプ

en: No name
ja: 名前なし

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
ja: 通常のオプションでタームを表示するボキャブラリーを選択してください。

en: Dropdown
ja: ドロップダウン

en: Show hierarchy in dropdown
ja: ドロップダウンに階層を表示

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ja: 不正なボキャブラリーが選択されています。変更してください。

en: Select terms from vocabulary @voc
ja: ボキャブラリー @voc からタームを選択

en: Select terms
ja: タームを選択

en: Display error message
ja: エラーメッセージを表示

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
ja: すべての場合は空白にします。それ以外の場合は、最初に選択された用語ではなく「任意」がデフォルトになります。
